Popis a parametre
Technické parametre
| Intel® Core™ Ultra 7 265H, vPro® Enterprise (13 TOPS NPU, 16 cores, 16 threads, up to 5.30 GHz, 45W) |
| 32GB LPDDR5x 8400 MT/s - integrovaná |
| 1TB Performance SSD Gen4, SED Ready |
| 14", Non-Touch, FHD+ 1920 x 1200, 60Hz, 400 Nit, 100% sRGB, Anti-Glare, 8MP RGB + IR |
| NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell 8GB GDDR7 |
| Palmrest w/ NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell and Fingerprint Reader |
| Intel® Wi-Fi 7 BE201, 2x2, 802.11be, MU-MIMO, Bluetooth® wireless card |
| Czech/Slovakian battery-saving Mini LED backlit zero-lattice keyboard |
| 4 cell, 72Whr, ExpressCharge™ Capable, standard battery, 130W AC adapter, USB Type C |