Popis a parametre
Technické parametre
| Intel® Core™ Ultra 7 processor 265HX, 55W vPro |
| 32GB: 2x16GB 6400 MTs DDR5 CSoDIMM, non-ECC - nie je integrovaná |
| 1TB Performance SSD Gen4, SED Ready |
| 16" FHD+ LCD 1920x1200 with 500nits, DCI-P3 100%, VRR 120Hz, Non-touch, WLAN, IR Camera, Microphone |
| NVIDIA RTX PRO 2000 Blackwell 8GB GDDR7 |
| Palmrest with Finger Print Reader + Smart Card + NFC |
| 8MP IR with USB Synapctics Camera, HDR with UPD ready, TNR5 |
| Intel Wi-Fi 7 BE200 Wireless Card |
| Czech/Slovak (MUI) backlit Copilot key keyboard with numeric keypad |
| 6 cell, 96Whr, ExpressCharge™ Capable, standard battery, 280W AC adapter, USB Type C |